Responsive image

GRADE AWARDS issued by SASKA

PERSON - GRADE YEAR - CLUB NAME
9th DAN 2018 - Griffins
7th DAN - Laurent Gaston Bellegrarde 2021 - Cobras - Alberton
7th DAN - Adriaan Jansen van Vuuren(snr) 2021 - USA - Sacramento
6th DAN - Nicholas Gaston Bellegarde 2021 - Cobras - Alberton
5th DAN - Andrea Tiedt 2023 - Cobras - Alberton
5th DAN - Carel v d Merwe 2020 - Rondebosch / Helderberg
5th DAN - Freddie Buys 2018 - Sasolburg
5th DAN - Gerrit Zaayman 2017 - Dallas Texas USA
5th DAN - Roeloff Otto 2001 - High Noon Tigers
5th DAN - Johan de Wet 2013 - Griffins
5th DAN - Paul Fourie 2015 - Helderberg
5th DAN - Randolph Subryan 2020 - USA - Sacramento
4th DAN - Andrea Kolkenbeck-Ruh 2018 - Cobras - Brackenhurst
4th DAN - Anne-Marie Post 2006 - Griffins - Skuilkrans
4th DAN - Chris Giliomee 2022 - Griffins
4th DAN - Graham Chamberlain 2020 - Griffins - Skuilkranss
4th DAN - Hennie Havenga 2006 - Sasol
4th DAN - Ilze vd Merwe 2016 - Helderberg
4th DAN - Johanna van Niekerk 2004 - Griffins
4th DAN - Kenneth Webber 2008 - Webbers - Rustenburg
4th DAN - Saul Motswaedi 2020 - Silverkrans - Rustenburg
4th DAN - JW van der Merwe 2016 - Griffins
4th DAN - Whitney Subryan 2017 - USA - Sacramento
3rd DAN - Ben van der Merwe 2004 - TBA (Sonkei Dojo)
3rd DAN - Bjorn Leistner 2011 - Cobras (Brackenhurst)
3rd DAN - Christina E Smith 2011 - Griffins
3rd DAN - Henk Burger 1996 - Griffins
3rd DAN - Johann Pace 2008 - Wierdapark
3rd DAN - John Gawler 2023 - Griffins/Silver Valke
3rd DAN - Kaylee Beine 2023 - Bracken Cobras
3rd DAN - Mangisa Modisane 2018 - Kgale Karate Club
3rd DAN - Nadia Engelbrecht 2019 - Griffins/Silver Valke
3rd DAN - Paul Charnow 2017 - USA - Sacramento
3rd DAN - Rienie van Anraad 2018 - Griffins
3rd DAN - Wayne Brindle 2021 - Griffins Dojo
3rd DAN - Zita Gouveia 2018 - Cobras - Brackenhurst
3rd DAN - Alexander J.H. Nelson 2016 - USA - Sacramento
2nd DAN - Adriaan Jansen van Vuuren(jnr) 2011 - USA - Sacramento
2nd DAN - Amy Howard 2019 - Bracken Cobras
2nd DAN - Cheryl Hilner 1992 - Griffins Dojo
2nd DAN - Claire Deeny 2008 - Cobras - Brackenhurst
2nd DAN - Christiaan Kern 2012 - Griffins
2nd DAN - Delaine du Plessis 2021 - Griffins Dojo
2nd DAN - Edwin Kgawane 2021 - Silverkrans Dojo
2nd DAN - Gareth Huntingford 2011 - Webbers-Rustenburg
2nd DAN - Hannah Kruger 2024 - Griffins
2nd DAN - Hennie Badenhorst 2016 - Helderberg
2nd DAN - Indiana Jones 2014 - Helderberg Dojo
2nd DAN - Inge Beyers 2011 - Griffins
2nd DAN - Johan van Niekerk 2003 - Griffins
2nd DAN - Kayleigh Chamberlain 2016 - Western Suburbs
2nd DAN - Linda Wood 2018 - Cobras Dojo
2nd DAN - Louis Snyman 1998 - Griffins
2nd DAN - Mami Endo 2015 - USA - Sacramento
2nd DAN - Maralize Howard 2018 - Cobras Dojo
2nd DAN - Misha Loots 2024 - Griffins
2nd DAN - Nancy Charnow 2016 - USA - Sacramento
2nd DAN - Pierre Gouws 2005 - Griffins
2nd DAN - Ronnie Madunna 2005 - Griffins
2nd DAN - TJ Frates 2015 - Griffins - Skuilkrans
2nd DAN - Todd Richards 2017 - USA Sacramento
2nd DAN - Vincent Aidnik 2009 - USA - Sacramento
2nd DAN - Vugelwa Qayiso 2020 - Bracken Cobras Karate
1st DAN - Albrecht Shcutte 2004 - Griffins
1st DAN - Andrew Blanche 1997 - Griffins & skuilkrans
1st DAN - Anton Stoltz 2020 - Griffins
1st DAN - Ashlee Charnow 2016 - USA - Sacramento
1st DAN - Benedetto Savides 2015 - Griffins Dojo
1st DAN - Callum Forrester 2016 - Helderberg
1st DAN - Charles Boddy 1991 - Griffins Dojo
1st DAN - Chrizelda Kern 2013 - Griffins - Skuilkrans
1st DAN - Clinton Barendse 2020 - SASKA Western Cape
1st DAN - Danie Smit 2012 - Griffins
1st DAN - Dario Gouveia 2023 - Cobras
1st DAN - David Maree 2002 - Griffins
1st DAN - Dean Bruckner 1999 - Griffins
1st DAN - Deric Warren 2014 - Bracken Cobras
1st DAN - Dylan Ek 2019 - USA - Sacramento
1st DAN - Edith Armstrong 2002 - Sasolburg Shotokan
1st DAN - Emma Forbes 2021 - Helderberg
1st DAN - Eric Dragland 2010 - USA - Sacramento
1st DAN - Francois du Plessis 2012 - Griffins
1st DAN - Guideo Kerens 2001 - Griffins
1st DAN - Hannah Kruger 2017 - Helderberg Dojo
1st DAN - Henry Kleynhans 2022 - Sonkei Dojo
1st DAN - Janine Buys 2002 - Sasolburg Shotokan
1st DAN - Jean Höll 2020 - SASKA Western Cape
1st DAN - Jerome Maruma 2021 - SilverValke/Griffins
1st DAN - Joshua Lovemore 2014 - Bergsig Academy
1st DAN - Jurg Loots 1992 - Griffins Dojo
1st DAN - Kagiso Morerwa 2016 - Griffins Dojo
1st DAN - Keana Trusscot 2024 - Bracken Cobras Karate
1st DAN - Konrad Schaffner 2012 - Griffins
1st DAN - Liezl Rae 1992 - Griffins Dojo
1st DAN - Lourens Potgieter 2010 - Griffins
1st DAN - Loutjie Meyer 2009 - Griffins
1st DAN - Luke Maré 2017 - Helderberg Dojo
1st DAN - Mark Ulbrich 2020 - USA Sacramento
1st DAN - Megan Basson 2021 - Griffins
1st DAN - Michael Britz 2010 - Griffins
1st DAN - Morné Buchner 2016 - Cobras Dojo
1st DAN - Nathaniel Ulbrich 2020 - USA Sacramento
1st DAN - Nica Shcutte 2013 - Griffins
1st DAN - Nico Kruger 2018 - Griffins Dojo
1st DAN - Oelof Kruger 2020 - Griffins Dojo
1st DAN - Piet Serekwane 2007 - Silverkrans - Rustenburg
1st DAN - Robert Fröligh 2003 - Griffins
1st DAN - Ruan Smit 2015 - Bergsig Academy
1st DAN - Rui De Freitas Faria 2011 - Griffins - Silverton
1st DAN - Stephanie Goussard 2012 - Griffins - Skuilkrans
1st DAN - Taylor Sierra Aidnik 2010 - USA Sacramento
1st DAN - Tim Brown 2020 - USA Sacramento
1st DAN - Tommy Brindle 2018 - Griffins - Skuilkrans
1st DAN - Vincent Turrisi 2012 - Bergsig Rustenburg
1st DAN - Werner du Plessis 2018 - Griffins Dojo
1st DAN - Willie Hayden 2003 - Sasolburg Shotokan

© 2023 Copyright: SASKA.CO.ZA